Home | About Us | Contact
Categorii
Cautare

CLASSES & SYLLABI: Spring semester timetable 2014

 

St. americane

Anul 1A

Anul 2A

Anul 3A

Master

Studii americane

Master

Studii Britanice

 

 

 

 

An 1

An 2

An 1

An 2

LUNI

8-10

 

 

 

B

 

A+B

Rusa /Clasice

 

 

 

 

10-12

 

 

 

B

 

A+B

Romanice

 

 

 

 

12-14

 

 

 

B

Emerson

Structura limbii (c/s)

Protopopescu

 

B

 

 

 

 

14-16

 

 

A+B

Germana

Room 4

Mass media (c)

Dana Mihăilescu

 

 

B

 

 

 

 

 

16-18

 

 

A+B

Romanice

 

 

B

 

 

 

4

Înscrisuri

Draga

 

18-20

 

 

A+B

Rusa/Clasice

 

 

B

 

BSCS

Recartografieri

Nicolaescu

Bogdan

Soc/dif/div

Mîndra

BSCS

Recartografieri

Nicolaescu

 

MARŢI

8-10

 

 

4

Cult nativi (c)

Rădulescu

 

B

A+B

Romanice

 

 

 

 

10-12

 

 

9

Constituție americană

Roske

 

B

 

 

 

 

 

12-14

 

 

 

 

B

 

 

 

 

 

14-16

 

 

Twain

Structura limbii (c/s)

Sevcenco

 

B

 

 

 

 

 

16-18

 

 

2

Limbă & societate (c)

Drăgan

A+B

Rusa/cl/port

 

4

Com media Draga

Cartianu

Cult. im. Nicolaescu

BSCS

Id. brit.

J. Brown

Cartianu

Cult. im. Nicolaescu

18-20

 

 

 

A+B

Germana

 

Twain

Constr. id. Draga

 

Twain

Constr. id. Draga

BSCS

Curs

M. Potter

MIERCURI

8-10

 

 

A+B

Germana

 

Emerson

Structura limbii (c/s)

Ioniță

 

 

 

 

10-12

 

 

A+B

Rusa/Cl

2

Civilizație (c)

Mihaela Precup

TV2

Curs Fullbright

Anna Sharod

 

 

 

 

12-14

 

 

A+B

Romanice

 

5

St. film (c)

Mihaela Precup

 

 

 

 

Schitu 601

Civilizație (s) Benea

14-16

 

 

 

B

 

 

8

Filosofie americană (c)

Corina Crișu

 

 

 

 

16-18

 

 

 

B

 

4

 

BSCS

Multiculturalism

M. Bottez

Twain

Teorii

R. Mihăilă

BSCS

Multiculturalism

M. Bottez

 

18-20

 

 

 

B

 

 

A+B Romanice

Schitu 606

Texte

Diana Benea

4

Seminar Fullbright

B. Nelson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

St. americane

Anul 1

Anul 2

Anul 3

Master

Studii americane

Master

Studii Britanice

Anul 1

Anul 2

Anul 1

Anul 2

JOI

8-10

 

 

 

A+B

Rusa/cl/port

 

 

B

 

 

 

 

Civ (s) Rădulescu 4

10-12

 

 

Texte Diaconu TV2

A+B

Romanice

 

B

 

 

 

 

 

12-14

 

 

 

A+B

Germana

 

 

B

 

 

 

 

14-16

 

 

 

B

 

A+B

Rusa / Clasice

 

 

 

 

16-18

 

 

 

B

 

A+B

Germana

 

4

Leadership

M. Nicolae

BSCS

Ist.id.

M. Irimia

4

Leadership

M. Nicolae

18-20

 

 

 

B

 

A+B

Germana

 

 

BSCS

Arte vizuale

D. Brown

4

Violență

Surdulescu

VINERI

8-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-12

 

 

 

Fac. Istorie CSEAS

Istorie SUA

Antoniu

 

 

 

 

 

12-14

 

 

2

Texte

Diaconu

5

Drept & cult am

Andreescu

Twain

Utopii

Oltean

 

 

 

 

14-16

 

 

Twain

Civilizație (c)

Oltean

2

Texte

Diaconu

10

Relații transatlantice

Gheorghe

 

 

 

 

16-18

 

 

B

 

 

 

4

Rel eur-am

Oltean

 

BSCS

Brit in music

A. Bottez

Texte Diaconu      5

18-20

 

 

 

B

 

 

4

Rel eur-am

Oltean

BSCS

St areal

M. Bottez

 

BSCS

St areal

M. Bottez

SAMBATA

8-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14-16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18-20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



« back to main page
Partenerii nostri: US Embassy | Fulbright Commission in Romania | English Department, Faculty of Foreign Languages,